Rodzaje reklamy świetlnej – zabłyśnij w oczach swoich klientów

Rodzaje reklamy świetlnej - zabłyśnij w oczach swoich klientów.

Pierwsze wrażenie sprawdza się nie tylko w relacjach międzyludzkich, ale również w biznesie. Dlatego firmy coraz częściej stawiają na wyrazistą i precyzyjną reklamę świetlną, która sprawdzą się o każdej porze dnia i nocy. Poznaj najpopularniejsze formy reklamy podświetlanej – neony, szyldy i pylony. Oto szczegóły!

Świecące neony – reklama w nowoczesnym wydaniu

Trzeba przyznać, że neon jako reklama to klasyk widoczny na ulicach mniejszych i większych miast. A jak wiadomo, klasyczne rozwiązania nie wychodzą z mody. Charakteryzują się jaskrawymi kolorami i elastyczną formą, umożliwiającą kształtowanie liternictwa i grafiki o wyrazistym konturze.

Dzięki swojej wszechstronności neony na zamówienie mogą być używane zarówno do stworzenia nowoczesnej, awangardowej estetyki, jak i nostalgicznych retro-klimatów. Idealne do wnętrz, ale także efektywne na zewnątrz, neon z własnym podpisem doskonale sprawdza się jako element identyfikacji wizualnej marki.

Pylony podświetlane wyniosą Cię ponad konkurencję

Szukasz idealnej reklamy dla swojej firmy, która pozwoli Ci zwiększyć zauważalność z dużych odległości? Pylon reklamowy podświetlany to spora konstrukcja, wznosząca się ponad otoczeniem, która zapewniają widoczność z daleka. Sprawdzają się zwłaszcza w przypadku sporych firm, takich jak placówki handlowe, czy siedziby przedsiębiorstw.

Pylony podświetlane mogą być jednostronne lub dwustronne, a ich imponująca wysokość czyni je niemalże nie do przegapienia. To efektowny sposób na zdobycie przewagi konkurencyjnej w tłumie. Dodatkowo pylon podświetlany jest świetnie widoczny bez względu na porę i warunki atmosferyczne. Może więc służyć jako „drogowskaz” dla klientów.

Szyldy podświetlane, czyli elegancja i precyzja reklamy

Można powiedzieć, że szyldy podświetlane są pewnym kompromisem między dwiema ww. formami reklamy. Łatwo je dopasować do różnych stylów, są więc uniwersalne dla wielu typów firm. Nie ma też większych trudności z dostosowaniem się do określonego budżetu. 

Charakteryzują się precyzyjnym wykonaniem i eleganckim wykończeniem. Doskonale sprawdzają się przy sklepach, restauracjach czy biurach, dodając im profesjonalnego wyglądu. Szyld reklamowy podświetlany może mieć źródło światła z tyłu lub z przodu, w zależności od preferencji, co czyni go wszechstronnym rozwiązaniem dla różnych branż.

Jak wybrać odpowiednią reklamę dla swojej firmy?

Dobór odpowiedniego rodzaju reklamy świetlnej wymaga staranności i analizy, aby skutecznie wspierać cele biznesowe. Możesz postawić na szyld reklamowy zewnętrzny podświetlany. Inni celują w klasyczne neony, a dla większych przedsiębiorstw świetnie rozwiązanie to widoczne z daleka pylony podświetlane. Przed wyborem odpowiedniej formy promocji uwzględnij:

  • Cel kampanii. Czy chcesz zwiększyć świadomość marki, przyciągnąć nowych klientów, czy może zainicjować konkretną promocję? Różne rodzaje reklamy świetlnej mogą lepiej służyć różnym celom.
  • Dopasowanie do grupy docelowej. Zrozumienie, kto stanowi Twoją główną grupę docelową, pomoże określić, jakie elementy reklamy świetlnej przyciągną ich uwagę. Kreatywne neony mogą działać dobrze wśród młodej, dynamicznej grupy, podczas gdy eleganckie szyldy mogą być bardziej atrakcyjne dla klientów poszukujących usług premium.
  • Analiza lokalizacji. Miejsce, w którym znajduje się Twoja firma, ma ogromne znaczenie. Pylony są świetnym rozwiązaniem dla firm zlokalizowanych w miejscach o dużej przestrzeni, podczas gdy neony mogą doskonale komponować się z zatłoczonymi centrami miejskimi. Szyldy sprawdzą się zwłaszcza w miejscach o mniejszym natężeniu ruchu.

Staranność w doborze rozwiązania pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał reklamy świetlnej, przyciągając uwagę nowych klientów i budując silną pozycję rynkową dla Twojej firmy.