Montaż reklam wielkoformatowych – daj się zobaczyć

Montaż reklam wielkoformatowych

W przestrzeni publicznej i na powierzchniach prywatnych obiektów widnieją reklamy wielkoformatowe. Sprawdzają się w docieraniu do wielu osób jednocześnie bez względu na porę dnia czy nocy. Ich powstanie poprzedza żmudny proces planowania, produkcji i montażu. Szczegóły znajdziesz w poniższej lekturze!

Czym jest reklama wielkoformatowa?

To ogólne pojęcie zawierające w sobie wiele rodzajów reklamy zewnętrznej. Najczęściej mowa o powierzchni widocznej z setek metrów, która prezentuje ofertę, markę czy wydarzenie. Montaż reklam wielkopowierzchniowych wymaga nie tylko projektowania i drukowania obiektu w ogromnym formacie. To również przedsięwzięcie logistyczne, które skupia w sobie sprzęt, ludzi i przygotowanie miejsca do instalacji reklamy.

Oczywiście nie każdy rodzaj reklamy wielkoformatowej wymaga udziału alpinistów do ich montażu. Niekiedy wystarczy użycie podnośnika koszowego, czy dźwigu. Poza tym montaż banerów reklamowych nie musi być wykonywany na wysokości. Czasem taka forma prezentacji zajmuje sporą część ogrodzenia danego obiektu, co przekłada się na znaczącą szerokość reklamy, a niekoniecznie jej wysokość.

Jak przebiega proces montażu reklamy wielkoformatowej?

Promowanie produktu, marki lub wydarzenia może wiązać się ze sporym przedsięwzięciem logistycznym. Montaże reklam w Warszawie wymagają doskonałej znajomości lokalnego prawa, pozyskania przez inwestora zezwoleń i wykonania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Sam proces powstawania i montażu reklamy to już zadanie dla specjalistycznej firmy, która w zależności od rodzaju zamówienia i powierzchni dobiera najlepszy sprzęt to wykonania zadania.

Trzeba przyznać, że montaż reklam wielkoformatowych różni się od siebie w zależności od:

  • wielkości reklamy;
  • powierzchni montażowej;
  • wysokości;
  • typu reklamy;
  • lokalizacji.

Jednak można przedstawić ogólny plan takiego montażu, który daje głębszy wgląd w pracę specjalistów.

Planowanie

W tym etapie zapada decyzja o wyborze odpowiedniej lokalizacji. Musi ona zapewniać maksymalną widoczność dla treści przy jednoczesnym dotarciu do wielu obserwatorów. Gdy powierzchnia jest już wybrana, należy wykonać jej pomiary i do nich dopasować projekt reklamy. Obowiązkiem jest również zapoznanie się z lokalnymi wymaganiami władz co do montażu reklamy zewnętrznej.

Przygotowanie projektu

Dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu miejsca instalacji specjaliści od reklamy mogą przejść do projektowania. W tym kroku wykonywany jest cały projekt graficzny dla klienta, rozpoczynając od przygotowania wariantów reklamy, przez druk i przygotowanie gotowego produktu do instalacji.

Montaż reklamy

Kluczowe znaczenie ma określenie kolejności prac, zabezpieczenie samej reklamy przed uszkodzeniem i zapewnienie specjalistom bezpiecznej pracy. Wykorzystuje się do tego specjalistyczny sprzęt i narzędzia. Gdy cały proces przebiega sprawnie, po wykonaniu go reklama jest już widoczna dla obserwatorów. Teraz pozostaje już tylko okresowa konserwacja, by treść prezentowała się nienagannie.

Dlaczego warto inwestować w reklamę wielkoformatową?

W dobie internetu świetlne reklamy montowane na budynkach nie dla każdego wydają się atrakcyjne. Jednak mają one nad elektronicznymi odpowiednikami pewną przewagę – docierają do ogromnej ilości osób bez względu na ich ulubiony sposób zdobywania informacji. Poza tym cechują się też:

  • Stałą widocznością – reklamy w sieci są widoczne chwilowo, natomiast montaż tablic reklamowych w Warszawie czy okolicznych miastach zapewnia prezentowanie treści bez żadnych przerw.
  • Łatwością docierania do mas – najlepsze warszawskie lokalizacje pozwalają docierać reklamom wielkoformatowym do dziesiątek tysięcy odbiorców każdego dnia.
  • Wzmocnieniem zaufania do marki – ogromne reklamy widoczne z dużej odległości wzbudzają zainteresowanie obserwatorów. Prezentowanie marki w ten sposób podnosi zaufanie do niej i sprzyja zapamiętaniu najważniejszych szczegółów.

Daj się zauważyć z reklamą wielkoformatową!

Teraz Twoja firma również może reklamować się dzięki wielkoformatowym treściom. Postaw na najwyższą jakość wykonania i prezentuj reklamy w Warszawie i okolicy. Zapraszamy do kontaktu!