Czy szyldy reklamowe mają sens w XXI wieku?

próchnik-piaseczno szyld reklamowy

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie miejsce usługowe bez widocznego szyldu reklamowego? Taka przestrzeń może wprowadzać w konsternację. O ile prowadzona firma działa w obrębie Internetu, posiadanie tablic reklamowych jest zbędne, o tyle w przypadku działalności stacjonarnej są potrzebne – pełnią wiele funkcji, w tym informacyjną. Chcesz wiedzieć, czy w XXI wieku, kiedy znaczenia nabierają niekonwencjonalne metody reklamy, posiadanie szyldów reklamowych ma sens? Czytaj dalej!

Czym są szyldy reklamowe i jakie informacje zawierają?

Szyldy reklamowe są podstawowym nośnikiem informacji oraz rodzajem reklamy zewnętrznej. Pozwalają zlokalizować siedzibę przedsiębiorstwa.

Ich specyficzny wygląd najczęściej wynika ze spójnego brandu danej firmy. Oznacza to, że wszelkie tablice reklamowe stylistyką nawiązują do używanych kolorów, symboli, grafik i innych atrybutów, wybranych przez daną firmę.

Zgłaszając się bezpośrednio do producenta szyldów, może on wykonać na indywidualne zamówienie spersonalizowaną reklamę zewnętrzną, na której znajdą się takie informacje jak: nazwa firmy, logo, zakres i cena usług, a także wybrana grafika. Najczęściej tablice reklamowe w Warszawie znajdują się nad wejściem do firmy lub w środku w sytuacji, kiedy w danym budynku działalność prowadzi kilka firm.

Skuteczny szyld na wyciągnięcie ręki, w czym tkwi ich fenomen?

Należy podkreślić, że korzystanie z dostępnych form reklamy zewnętrznej znacząco wspiera prowadzenie działań marketingowych i promocyjnych. Tym samym szyldy z reklamami to nie tylko elementy promocyjne, ale także informacyjne. Jeżeli producent tablic reklamowych wykonał je profesjonalnie, będą one wyróżniać się minimalistyczną i ciekawą formą, zapewniającą jednocześnie maksimum treści i przekazu. Między innymi dzięki nim można w sposób nienachalny skutecznie zachęcić klienta do zapoznania się z ofertą danego miejsca.

Zalety szyldów reklamowych, czyli dlaczego warto z nich skorzystać?

Reklamy w postaci szyldów reklamowych:

  • zaznaczają obecność danej firmy, informując o jej lokalizacji;
  • zachęcają potencjalnego klienta do wejścia do środka, zapoznania się i skorzystania z oferty przedsiębiorstwa za pomocą ciekawej kolorystyki i typografii;
  • dzięki indywidualnym projektom mogą odzwierciedlać filozofię, styl lub wartości danej firmy.

Można przyjąć, że głównym celem szyldu jest poinformowanie o lokalizacji oraz wyróżnienie firmy na tle konkurencji.

Skuteczny szyld reklamowy, czyli jaki? 

Profesjonalność i trwałość – to cechy fachowo wykonanych tablic reklamowych. Producent powinien stworzyć intrygującą, przyciągającą uwagę reklamę, wskazującą konkretne miejsce, w którym znajduje się dana firma, tak, aby uniknąć błądzenia i irytacji klientów.

Warto wymienić inne zalety szyldu reklamowego. Są one tanie w wykonaniu, a przy tym skuteczne. Tablice reklamowe w Warszawie wykonuje się w taki sposób, aby były one trwałe i solidne, odporne na działanie niekorzystnych warunków, a przy tym podkreślały prestiżowość danej działalności, zwiększając rozpoznawalność marki. Są one swojego rodzaju wizytówką firmy.

Tym samym, skuteczne szyldy reklamowe to takie, które zaciekawiają przechodniów, zwłaszcza że wielu z nich podejmuje decyzje zakupowe pod wpływem chwili, zapamiętując głównie komunikaty wzrokowe. W ten sposób powiększa się grono odbiorców.

Tradycyjny marketing w XXI wieku — czy obecnie warto inwestować w szyld reklamowy?

Mimo ogólnego zachwytu nad dobrodziejstwem Internetu i prowadzonych w nim działań marketingowych reklama tradycyjna w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością i skutecznością, czego efektem są późniejsze interakcje klientów z daną marką.

Dzięki tradycyjnym formom reklamy, do których zaliczają się szyldy reklamowe można łatwo i szybko dotrzeć do szerokiego grona nowych, potencjalnych klientów.

Atutem tej formy przekazu jest jego trwałość – zdjęcie tablic reklamowych wymaga podjęcia konkretnych działań. Marketing tradycyjny niesie proste komunikaty, łatwe do zapamiętania i zrozumienia. Zaletą jest także materialna forma reklamy, wysoki poziom ekspozycji na nią, a także możliwość stworzenia kopii papierowych. Jak widać, w XXI wieku szyldy z reklamami, w tym tablice reklamowe w Warszawie są przydatnym narzędziem do promowania działalności lokalnych biznesów. Dzięki nim można dotrzeć ze swoją ofertą i przekazem do nowych klientów.