Neony reklamowe na zamówienie – klasyka i nowoczesność

neon-reklamowy-na-zamowienie

Reklamy neonowe są bardzo popularne. Mogą być instalowane w wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Są trwałe, tanie i dobrze widoczne. Występują w klasycznej formie lub jako nowoczesne napisy LED. Wyjaśniamy, czym są, jakie przynoszą korzyści, kto i gdzie może je zastosować, jak je zaprojektować i ile kosztują. 

Czym są neony — klasyczne i ledowe? 

Tradycyjne neony tworzone są ze szklanych rur wypełnionych kolorowym gazem szlachetnym. Wysokie napięcie prądu elektrycznego sprawia, że gaz zaczyna świecić. Aby uzyskać różnorodne kolory, używa się różnych kombinacji gazów. Pierwsze reklamy były napełniane neonem. Obecnie bardzo często stosuje się też argon, hel lub rtęć. 

W uzyskaniu odpowiedniej barwy pomocne są też luminofory i szkło barwione. Tymi pierwszymi pokrywa się wnętrze szklanych rurek. W zależności od zastosowanego gazu uzyskuje się różne barwy i poświaty. 

Obecnie bardzo popularne są napisy LED. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii neon LED może świecić na dowolny kolor. 

Czym charakteryzują się neony na zamówienie?

Profesjonalny neon na zamówienie z Fabryki Reklamy cechuje się:

  • wysoką jakością wykonania i trwałością;
  • wytrzymałością — przetrwa nawet w trudnych warunkach atmosferycznych;
  • energooszczędnością — dotyczy to neonu LED;
  • niską ceną — to jedna z najtańszych form reklamy;
  • bezpieczeństwem — jest wodoodporny, szczelny i emituje niskie napięcie;
  • wielobarwnością i równomiernością podświetlenia — przyciąga wzrok.

Ponadto neony na zamówienie mogą przybierać dowolne kształty. 

Jakie korzyści daje neon reklamowy?

Świetlna reklama gazowa lub w postaci neonów ledowych jest idealna do promocji firmy. Przyciąga wzrok odbiorców w dzień i w nocy. Jest widoczna nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W dzień najlepiej prezentuje się w zaciemnionym miejscu. Nie sposób przejść koło niej obojętnie. Jest podświetlana. Ma wyraziste kolory i kształty. Pozwala na wyeksponowanie krótkiego i łatwego do zapamiętania przekazu. Wskazuje lokalizację firmy. Ponadto neony są tanie i trwałe. Wywołują pozytywne skojarzenia. Wpisują się w krajobraz miejski. 

Pamiętaj jednak, że neony w Warszawie lub innymi miejscu muszą być dobrze ulokowane. Tylko wówczas spełnią swoje funkcje.  

Neon LED lub klasyczny z Fabryki Reklamy Warszawa — dla kogo? Jak zaprojektować?

Obecnie neony są często wykorzystywane w branży rozrywkowej oraz innych sektorach gospodarki np. w budownictwie. Muszą współgrać z profilem oraz wizerunkiem firmy i jej pracowników, a także wpisywać się w stylistykę miejsc, w których będą umieszczane.  

Podczas ich projektowania trzeba:

  • wybrać ich rodzaj — tradycyjne gazowe to reklamy z duszą. Są trwałe i dobrze widoczne. Mogą przetrwać ok. 20 lat. Z kolei neon LED wyróżnia się energooszczędnością, niższą ceną, elastycznością, odpornością na uderzenia i łatwością transportu. Ich żywność to ok. 30 lat. Światło przez nie wytwarzane ma niższą emisję w porównaniu do reklam gazowych;
  • stworzyć szkic neonu — warto oprzeć się na gotowych wzorach pisma i szablonach graficznych. Projekt można stworzyć na kartce papieru lub tablecie graficznym. Można przygotować kilka rysunków, które nasz grafik połączy w jeden projekt. Nasi pracownicy mogą też sporządzić projekt od podstaw, zgodnie z Twoimi sugestiami. Doradzą też w kwestii chwytliwego i krótkiego sloganu lub innego przekazu, który pojawi się na neonie.

Po stworzeniu projektu nasi specjaliści przejdą do jego realizacji. Następnie neon na zamówienie zostanie poddany końcowemu sprawdzianowi jakości i zamontowany we wskazanym przez klienta miejscu np. na elewacji lub ścianie wewnątrz budynku. Na życzenie  umieszczamy neony na zamówienie na specjalnej tablicy w kontrastowym kolorze. 

Neony gazowe i neony LED na zamówienie w Fabryce Reklamy 

Fabryka Reklamy produkuje najwyższej jakości neony LED na zamówienie, a także klasyczne gazowe reklamy. Pomagamy w ich projektowaniu i montażu. Działamy na terenie całej Polski. Skontaktuj się z nami. Omówimy szczegóły i wycenę zamówienia. Pamiętaj, że cena jest zależna od wielu czynników np. wielkości i grubości neonu, kształtu liter i trudności montażowych.