Trójwymiarowe podświetlane litery przestrzenne w reklamie

Trojwymiarowe-podswietlane-litery-przestrzenne-w-reklamie-fabryka-reklamy-warszawa

Planujesz stworzyć wyjątkową reklamę i szukasz odpowiedniej formy? Litery przestrzenne stanowią świetną propozycję dla każdego przedsiębiorcy, który chce w prosty sposób poprawić zasięg widoczności swojej firmy. Sprawdź, jakie rodzaje liter reklamowych możesz wykorzystać i co trzeba zrobić, by umieścić je na budynku!

Czym są litery przestrzenne i jakie są ich rodzaje?

Spotykasz je niemal na każdym kroku, więc nietrudno zrozumieć, czym tak naprawdę są. Litery przestrzenne to forma reklamy, której podstawowym elementem są trójwymiarowe znaki umieszczane na elewacji budynku, na dachu lub przed budynkiem. Często też wykonuje się z nich logotyp danej marki i umieszcza wewnątrz pomieszczenia. Taki sposób reklamowania firmy spełnia kilka ważnych funkcji, dlatego przedsiębiorcy (również ci najwięksi na rynku) chętnie sięgają po litery reklamowe.

Na popularność liter przestrzennych wpływa m.in. różnorodność materiałowa. Najczęściej wykonuje się je z:

 • blachy;
 • plexi;
 • folii aluminiowej;
 • styropianu;
 • styroduru;
 • PVC;
 • MDF;
 • dibondu.

Materiały te pozwalają na to, by przygotować litery podświetlane, pokrywane dowolną barwą i kształtowane niemal w każdy możliwy sposób. To sprawia, że są uniwersalne pod kątem miejsca ich użycia, wielkości wykonania, czy uzyskania dodatkowych efektów przykuwających uwagę potencjalnego klienta.

Litery reklamowe i ich najpopularniejsze typy

Powszechnie stosowane litery trójwymiarowe można podzielić na dwa typy – tradycyjne i podświetlane. Wśród drugiego rodzaju występuje kilka podkategorii. Oto one:

 • litery przestrzenne podświetlane od przodu – producent takich liter wykorzystuje źródła światła typu LED lub neon i umieszcza je na froncie, dla zapewnienia jeszcze lepszej widoczności całego napisu.
 • litery podświetlane od tyłu – świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie stanowią jedyne źródło światła dla otoczenia. Dzięki umieszczeniu źródła światła w transparentnej literze od tyłu można skutecznie podświetlić cały szyld.
 • litery ze światłem za napisem – to inny rodzaj wymienionych powyżej liter ze światłem z tyłu. Umieszczenie lamp LED lub neonowych rurek za napisem nietransparentnym podkreśla kontur elementów, nadając mu dodatkowego „smaczku”.

W jakich miejscach litery podświetlane są najlepszą opcją reklamy?

Trzeba przyznać, że litery przestrzenne są na tyle uniwersalnym sposobem wyróżnienia firmy, że korzysta z nich wiele branż. Najczęściej jednak można je zauważyć na ulicach miast tuż nad wejściem do biura/lokalu/punktu obsługi danej firmy. Informują przechodniów o lokalizacji przedsiębiorstwa i w ten sposób na trwale zapisują się w świadomości klientów i przechodniów. Opcje podświetlane wybiera się zwłaszcza na zewnątrz, by mogły bez względu na porę dnia i nocy reklamować firmę.

Tradycyjne opcje bez podświetlenia świetnie sprawdzają się natomiast jako dodatkowy element podkreślający znaczenie marki. Logotyp bez dodatkowych świateł można spotkać w galeriach handlowych, pasażach i innych punktach handlowo-usługowych. Zwykle odwiedzane są w konkretnych godzinach, a po zamknięciu całego obiektu nie ma do nich dostępu, więc nie każdy decyduje się na warianty oświetlane.

Jakie wymagania prawne musi spełnić inwestor do wykonania reklamy przestrzennej?

Umieszczenie reklamy na ścianie budynku wymaga spełnienia wymagań prawnych. Są to ogólne ustalenia, które mogą być uściślane przez władze danego miasta. Jeśli jednak litery podświetlane nie są instalowane na budynku zabytkowym lub w bliskim sąsiedztwie ulicy, wystarczy zgłoszenie takiej inwestycji do starostwa, wojewody lub Głównego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Stosowne dokumenty muszą obejmować:

 • potwierdzenie posiadania własności lokalu lub zgodę właściciela na przeprowadzenie prac;
 • szkice i rysunek reklamy;
 • dodatkowe dokumenty w formie opinii i pozwoleń zależne od miejscowych warunków.

Po upływie 30 dni od zgłoszenia i wobec braku przeciwwskazań władz można przystąpić do montażu liter reklamowych.

Jeśli oczekujesz najwyższej jakości w wykonaniu liter przestrzennych, skorzystaj z oferty najlepszych specjalistów na rynku. Przyniesie to Twojej firmie realne zyski!