Neony reklamowe dla firm – wiecznie modna klasyka

neony-reklamowe-dla-firm

Chyba każdy z nas widział chociaż raz neony reklamowe. Są niemal w każdym mieście, służą za reklamę restauracji, pubów, sklepów wielobranżowych, czy obiektów przemysłowych. Chociaż promowanie lokali i firm przybiera dziś najróżniejsze formy neon jako reklama, nadal ma się świetnie. Dlaczego warto wybierać je do znakowania swojego biznesu? Przeczytaj!

Czym są neony reklamowe?

Obecność kolorowych szyldów w formie promocji lokalu jest bardzo popularne. Głównym powodem jest neon. Reklama na jego podstawie to nic innego jak napis, szyld czy semafor, który ma wewnątrz szklane rurki ze szlachetnym gazem. Na skutek wyładowania elektrycznego gaz ten zaczyna emitować konkretną barwę, która jest wzmacniana przez folię nakładana na szklane rurki. Dzięki temu barwa całego napisu jest tak samo intensywna. Neon był pierwszym gazem stosowanym do wypełnienia szklanych elementów, dlatego właśnie taka nazwa tej formy reklamy. Dziś neony reklamowe nie zmieniły się diametralnie i nadal mają w sobie ten klasyczny wygląd.

W jakich branżach stosuje się reklamy neony?

Od samego początku istnienia reklamy neony stosowane były zwłaszcza do promocji branży rozrywkowej. Miejsca takie jak puby, bary, kawiarnie czy knajpy korzystają do dziś z kolorowych i przyciągających uwagę neonów. Jednak z czasem ich popularność zaczęła wychodzić poza to, co kojarzy się z zabawą. Ewolucja neonów spowodowała, że świetnie sprawdzają się w branży energetycznej, beauty, oraz budowlanej. Dziś spotyka się też oznakowane neonami sklepy spożywcze lub monopolowe.

Dlaczego logo firmy jako neon to nadal dobry pomysł?

Jest mnóstwo powodów, dla których warto postawić na neony w formie reklamy. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Neony są elastyczne do zaprojektowania

Konstrukcja neonów bazuje na szkle, które jest wykonywane w hutach. Projekt, który zostaje wykonany przez profesjonalnych szklarzy, może zostać odpowiednio wyprofilowany i dopasowany do oczekiwań. Neon firmowy może dzięki temu przybrać kształt napisu, grafiki czy wzorów, który jest unikalny dla firmy.

Neony bardzo dobrze wyróżniają lokal

To jedna z tych cech, która skłania do wyboru tego sposobu promowania obiektu. Neony reklamowe mają bardzo intensywne barwy i mogą być dopasowane kolorystycznie do profilu działalności firmy. Wysoki kontrast, jaskrawość i intensywność emisji światła przyciągają uwagę przechodniów.

Wysoka wytrzymałość reklamy neonowej

Nawet najlepszy sposób promowania usługi/produktu nie spełni swojego celu, jeśli jest nietrwały. Dlatego neon, czyli reklama jako szyld, napis, czy semafor są wykorzystywane do oznaczania wejść i lokalizacji firmy. Charakteryzują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, zmienną temperaturę czy wilgoć. Nie ma dla nich znaczenia intensywność padania promieni słonecznych. Neony nie blakną i nie zmieniają barw, co sprawia, że są tak popularne.

Możliwość programowania neonów reklamowych

Pierwsze neony dla firm świeciły jednolicie i tym samym kolorem. Dziś technologia się zmieniła, co wpłynęło na sposób działania tego typu reklamy. Jeśli wybierasz neon jako logo firmy, możesz dodatkowo programować sposób działania. Oznacza to zmianę barwy, intensywności świecenia, czy pulsowanie.

W jakich miejscach montuje się neony reklamowe?

Dziś przestrzeń reklamowa jest dookoła nas, co sprzyja montażowi neonów dosłownie wszędzie. Aby napis lub logo były widoczne, neony powinny znaleźć się w zacienionym miejscu. Bardzo mocne działanie promieni słonecznych nie wyrządzi im szkody, ale obniży atrakcyjność wizualną. Każdy specjalista od reklamy wie, że odbiorca zerka na napis lub baner tylko na ułamek sekundy. Właśnie tyle czasu mają neony na zainteresowania przechodniów.

Reklamy neonowe stosuje się nad wejściem do obiektu, wzdłuż ścian zewnętrznych oraz wewnątrz lokalu. Jeśli siedziba jest widoczna od strony kilku ulic, napis lub logo powinno być łatwe do dostrzeżenia na każdej z nich. W ten sposób podnosisz swoje szanse na zlokalizowanie firmy i skorzystanie z oferty.

Najwięcej zyskasz, gdy powierzysz specjalistom stworzenie neonów w formie reklamy dla Twojej firmy. Skorzystaj z tej opcji i podnieś jakość promocji Twojego biznesu!