Folia rozpraszająca światło – łatwy w montażu sposób na promocję

folia-rozpraszajaca-swiatło

Tworzenie reklamy świetlnej ma na celu przyciągnięcie uwagi odbiorcy. Jeśli nie zastosujesz odpowiednich materiałów napis czy logo będą zbyt mocne, niedokładnie oświetlone lub uciążliwe w odbiorze. Dlatego od pewnego czasu stosuje się folię rozpraszającą światło, która ułatwia tworzenie jednolitej reklamy świetlnej w pomieszczeniach i na zewnątrz. Dlaczego warto ją wybrać? Oto odpowiedź!

Czym jest folia rozpraszająca światło stosowane w reklamie?

Jest to materiał z tworzywa sztucznego, który służy do równomiernego rozłożenia oświetlenia na całą powierzchnię elementu. Folia rozpraszająca światło udoskonala sposób emisji podświetlenia dzięki specjalistycznej budowie. Na rynku można znaleźć 3 typy folii na światła;

 • S (SINGLE) – stworzona do rozpraszania oświetlenia montowanego na jednej krawędzi elementu;
 • D (DOUBLE) – zapewnia równomierne rozłożenie podświetlenia na dwóch przeciwległych krawędziach;
 • F (FREE) – daje takie same efekty przy montażu oświetlenia z dowolnej strony. Dodatkowo typ folii F można przycinać do dowolnych kształtów np. liter lub cyfr.

Dlaczego stosuje się folię do rozpraszania światła?

Zastosowanie tego typu tworzywa ma kilka zalet. Przede wszystkim równomiernie rozprasza światło. Dzięki temu napis, baner czy semafor są oświetlone w każdym punkcie w ten sam sposób. Folia do rozpraszania światła jest korzystna zwłaszcza wtedy, gdy korzystasz w swojej reklamie z oświetlenia krawędziowego. Wtedy emisja barw i ich jasność nie jest taka sama na całej powierzchni elementu. Kluczem do rozwiązania tego problemu jest właśnie folia rozpraszająca światło.

Drugi powód jej stosowania ma związek z podniesieniem jakości reklamy. Produkt ten zapewnia podniesienie nasycenia barw wewnątrz kasetonu czy napisu przestrzennego. Obserwator łączy wysoką jakość wykonania reklamy z oferowanymi przez Twoją firmę produktami lub usługami. Nasycenie kolorami, duży kontrast i jednolity efekt sprzyjają zwróceniu uwagi na tę formę promocji.

Jak można zamontować folię rozpraszającą LED?

Montaż produktu jest tak samo prosty, jak sposób jego działania. Folia rozpraszająca LED znajduje się między pleksi a białą folię zewnętrzna, która chroni przed wpływem czynników atmosferycznych. Do montażu potrzebne będą:

 • folia;
 • nóż do tapet;
 • miara;
 • ściereczka lub gąbka;
 • rakla lub szpachelka;
 • woda z płynem do naczyń w butelce ze spryskiwaczem;
 • ręcznik papierowy.

Oto najważniejsze kroki potrzebne do aplikacji folii na reklamę świetlną.

 1. Przygotuj powierzchnię. Pamiętaj, że każda folia do przyciemniania czy rozpraszania światła jest w pewnym stopniu przezierna. Dlatego wszystkie smugi, kurz, paprochy i inne zanieczyszczenia na powierzchni będą przez nią widoczne. Najpierw umyj szybę lub pleksi płynem i dokładnie usuń zabrudzenia miękką szmatką, lub ściągaczką gumową.
 2. Dotnij folię rozpraszającą światło na wymiar z delikatnym zapasem przy każdej krawędzi.
 3. Obficie spryskaj powierzchnię reklamy lub szyby wodą z niewielkim dodatkiem płynu do naczyń.
 4. Jeśli folia ma warstwę ochronną, zdejmij ją i intensywnie spryskaj powierzchnię folii wodą z płynem.
 5. Przyłóż folię do powierzchni, którą chcesz zabezpieczyć. Powstałe wewnątrz pęcherze powietrza i usuń przy pomocy szpachelki plastikowej lub rakli.
 6. Po dokładnym przyklejeniu folii usuń nadmiar materiału z krawędzi i wytrzyj całą powierzchnię miękką szmatką.

Jak działa folia odbijająca światło na okno?

Oprócz reklam podświetlanych opisywany produkt może służyć jako folia odbijająca światło na okno. Jej montaż przebiega tak samo jak w przypadku reklamy. Warto pamiętać, że ten typ folii powinien zostać przyklejony na zewnętrzną szybę, by ograniczać ilość przenikającego światła i ciepła. Kluczowe znaczenie ma moment zdjęcia warstwy ochronnej i dokładne zmycie wszystkich zanieczyszczeń z szyby. Taka folia nieprzepuszczająca światła może występować w wielu wariantach, które różnią się od siebie poziomem przezierności i barwą. Możesz ją również wykorzystać jako folia do przyciemniania świateł.

Przed wykonaniem aplikacji folii zapoznaj się dokładnie z naszym poradnikiem. Sięgnij po sprawdzone metody i wybierz folię pochodzącą od sprawdzonego producenta. Nie trać czasu na produkty niskiej jakości!