Zastosowanie informacyjnych i reklamowych pylonów

Zastosowanie informacyjnych i reklamowych pylonów.

W świecie wypełnionym reklamami przekazywanie informacji i promowanie marki staje się kluczowym elementem działalności każdej firmy. Jednym z coraz bardziej popularnych narzędzi, które skutecznie pełnią te role, są pylony reklamowe. Poznaj ich charakterystykę i korzyści z zastosowania dla swojej firmy!

Czym są pylony reklamowe?

Mówiąc najprościej pylony to wolnostojące, pionowe konstrukcje, które są używane do przekazywania różnego rodzaju informacji oraz reklamy. Mogą przyjmować różne kształty i rozmiary, a ich celem jest przyciąganie uwagi przechodniów, klientów oraz potencjalnych kontrahentów. Pylony te są często wyposażone w oświetlenie, co pozwala na wyeksponowanie reklamy nawet w nocy. Istnieją dwa główne rodzaje pylonów: informacyjne i reklamowe. Sztandarowym przykładem są pylony cenowe montowane na stacjach benzynowych.

Gdzie stosuje się informacyjne pylony?

Przekazywanie wskazówek, pokazywanie kierunku czy zapewnianie niezbędnych wiadomości to najważniejsze cele opisywanych konstrukcji. Pylony informacyjne można spotkać niemal w każdym mieście. Są szczególnie popularne w:

 • parkach i na rynkach – Informacyjne pylony umożliwiają oznaczenie szlaków turystycznych, tras rowerowych, punktów widokowych oraz innych atrakcji dostępnych na danym terenie.
 • obiektach publicznych – w placówkach edukacyjnych i medycznych pylony informacyjne pełnią funkcję wskazówek, pomagając znaleźć konkretne budynki, wydziały czy oddziały.
 • miejscach dla podróżnych – na lotniskach i dworcach znajdziesz pylony informacyjne z rozkładem lotów, mapami terminali oraz informacjami dla pasażerów.
 • centrach handlowych – informacyjne pylony pomagają klientom znaleźć drogę do konkretnych sklepów, toalet oraz innych usług.

Gdzie stosowane są pylony reklamowe?

To nieocenione w swojej skuteczności produkty do budowania marki i przyciągania nowych klientów. Pylony reklamowe wykorzystuje się niemal wszędzie, gdzie można spotkać potencjalnych odbiorców usługi czy produktu. Dlatego montuje się je w następujących miejscach:

 • okolice ruchliwych dróg – przyciągają uwagę kierowców i zachęcają ich do odwiedzenia okolicznych sklepów czy restauracji.
 • centra handlowe i sklepy – w miejscach, gdzie konkurencja jest duża, reklamowe pylony pomagają wyróżnić się i przyciągnąć klientów.
 • kompleksy biurowe – w dużych obiektach biurowych pylony reklamowe mogą pomóc odnaleźć konkretne firmy czy biura.
 • wydarzenia – na eventach i wystawach reklamowe pylony są niezastąpione do prezentacji marek i produktów.

Dlaczego pylony reklamowe są skuteczną formą przekazywania treści informacyjnych i reklamowych?

Pod względem konwersji pylony są jednym z najlepszych wariantów reklamy czy przekazywania informacji. Producent pylonów robi wszystko, by klient otrzymał produkt najwyższej jakości. Jego estetyka, wielkość i projekt wpływają na sposób odbioru przez obserwatora. Gdy projekt wykonany jest zgodnie z celem reklamy i z użyciem nowoczesnych technik projektowania pylony reklamowe od producenta spełniają następujące cele:

 • Wielozadaniowość. Pylony mogą służyć zarówno jako informacyjne znaki wskazujące na miejsca, jak i jako potężne narzędzie promocji marek i produktów.
 • Elastyczność. Możliwość personalizacji designu i grafiki pozwala dostosować pylony do konkretnej marki lub informacji, jaką mają przekazywać.
 • Trwałość. Pylony są zazwyczaj wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, co oznacza, że są inwestycją na długie lata.

Z jakich materiałów powstają pylony?

Producenci najczęściej stosują połączenie kilku materiałów, by stworzyć skuteczne reklamy w formie pylonów. W zależności od wielkości konstrukcji i miejsca montażu wykorzystuje się m.in.:

 • Aluminium. To lekki i trwały materiał, który jest często wykorzystywany do produkcji pylonów reklamowych, szczególnie tych umieszczanych na zewnątrz.
 • PVC. Ten materiał jest tańszy i często wykorzystywany do produkcji mniejszych pylonów reklamowych na terenie budynków.
 • Stal nierdzewna. Stal nierdzewna jest wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne, co sprawia, że jest idealna do zastosowań zewnętrznych.

Trzeba przyznać, że pylony reklamowe to wszechstronne narzędzia, które pełnią istotną rolę w przekazywaniu informacji i promowaniu marek. Bez względu na to, gdzie są umieszczane, ich rola jako skutecznego nośnika reklamy i informacji jest znacząca. Dlatego warto rozważyć ich zastosowanie jako element strategii marketingowej i komunikacyjnej swojego przedsiębiorstwa.