Podświetlane pylony reklamowe – drogowskaz dla twojej marki

podswietlany-pylon-reklamowy

Zwiększenie widoczności firmy czy lokalu usługowego można osiągnąć dzięki zastosowaniu pylonów reklamowych. To podłużne przestrzenne obiekty, które przyciągają uwagę przechodniów i osób podróżujących ulicami. Te formy reklamy, nazywane również totemami, świetnie sprawdzają się jako lokalizator przedsiębiorstwa. Czym charakteryzują pylony i jakie znaczenie mają w reklamowaniu firmy?

Czym są pylony reklamowe?

Za pylony reklamowe uznawane są przestrzenne reklamy w formie podświetlanej lub pozbawione podświetlenia, które przyjmują pionowy podłużny kształt. Nazywa się je też totemami lub witaczami, ponieważ są pierwszym punktem widocznym dla potencjalnego klienta. Pylony umieszcza się w niedalekim sąsiedztwie siedziby firmy, na terenie zakładu tuż przed wejściem, ale też wewnątrz obiektu dla ulepszenia lokalizowania konkretnych punktów firmy.

Najczęściej reklama w formie pylonu jest na stałe przytwierdzona do podłoża, zwłaszcza jeśli mowa o wysokich na kilka metrów elementach. W przypadku egzemplarzy mobilnych można swobodnie przemieszczać pylony reklamowe, gdy jest taka konieczność. Dzięki temu opisywane formy reklamy są bardzo uniwersalne i użyteczne na wiele sposobów w zależności od aktualnego zastosowania.

Jakie informacje umieszcza się na pylonach reklamowych?

Zwykle pylony podświetlane służą do zlokalizowania siedziby firmy i przedstawiania krótkich informacji na temat aktualnej oferty. Mogą też krótko upewniać obserwatora o dokładnym położeniu lokalu np. w biurowcu. Poza tym na pylonie mogą się znaleźć:

 • logotyp przedsiębiorstwa (dobrze znane firmy paliwowe czy gastronomiczne posiadają logotypy widoczne z setek metrów);
 • ceny produktów z oferty (zwłaszcza w pylonach z wyświetlaczami mogą być aktualizowane w dowolnym momencie).

Gdzie umieszczane są pylony reklamowe i podświetlane?

Zdecydowana większość pylonów jest umieszczana na zewnątrz budynków. Ich konstrukcja musi być dopasowana do zmiennych warunków atmosferycznych, tak by każdego dnia i nocy móc prowadzić klienta do Twojej siedziby niczym drogowskaz. Jeśli chodzi o umieszczane na wolnym powietrzu pylony reklamowe, producent sugeruje zwykle stabilne przytwierdzenie ich do podłoża. Dzięki temu wiatr, deszcz czy inne zjawiska atmosferyczne nie mają na nie negatywnego wpływu.

Oczywiście bliskie towarzystwo firmy to nie jedyne miejsce umieszczania pylonów. Można je zastosować również:

 • wewnątrz lokalu;
 • na ulicach miast;
 • na dworcach kolejowych, autobusowych itp.;
 • w centrach handlowych;
 • na parkingach przy obiektach sportowych, usługowych i handlowych;
 • przy centrach logistycznych.

Łatwość umieszczenia pylonów niemal w dowolnym miejscu i ich przejrzystość sprzyjają rosnącej popularności tego typu reklamy. Dlatego dla wielu przedsiębiorców stały się obowiązkowym elementem marketingowym.

Dlaczego warto postawić na pylony dla swojej firmy?

Zalet takiego sposobu reklamy jest bardzo dużo. Można wymienić zwłaszcza:

 • widoczność logo firmy z dużej odległości;
 • utrwalenie w świadomości klientów lokalizacji siedziby;
 • wysoką trwałość pylonów w najróżniejszych warunkach atmosferycznych;
 • łatwość dopasowania do indywidualnych zastosowań;
 • wyróżnienie się rozmiarem i jakością na tle innych typów reklam;
 • umieszczenie dodatkowych informacji o ofercie;
 • łatwą zmianę treści na pylonach z wyświetlaczami;
 • możliwość przenoszenia w inne miejsca w przypadku pylonów mobilnych.

Nie dziwi więc, że pylony reklamowe znajdują zastosowanie nie tylko dla znanych koncernów międzynarodowych, ale też mniejszych firm, które chcą na dobre zaistnieć na rynku.

Pylony reklamowe i wybór producenta

Kluczowe znaczenie dla powodzenia inwestycji ma wybranie odpowiedniego producenta pylonów. Jakość wykonania i dopasowanie logotypu do pierwowzoru liniowo przekłada się na rozpoznawalność firmy. Nie warto ryzykować współpracą z niedoświadczonymi producentami. Dlatego przed wyborem poznaj dokładnie ofertę firmy i przyjrzyj się przeprowadzonym realizacjom. Jeżeli jesteście zainteresowani naszą ofertą pylonów reklamowych w Warszawie czy innym miejscu Polski zapraszamy do kontaktu!